• Dune

    ★★★★★

  • Candyman

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★★

  • Annette

  • Luca

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★

  • Romeo & Juliet

  • Godzilla vs. Kong

    ★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★½

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

  • Are You Still There?

  • South Park Vaccination Special

  • Good Grief

  • The Sparks Brothers

    ★★★★

  • CODA

    ★★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • WandaVision

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★½

  • Education

    ★★★★

  • Alex Wheatle

    ★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Making The Irishman

  • Small Axe

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Little Big Women

    ★★★

  • Shithouse

    ★★★★½

  • World of Tomorrow Episode Three: The Absent Destinations of David Prime

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • South Park: The Pandemic Special

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Mangrove

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Limbo

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Ammonite

    ★★

  • Beginning

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • Loop

  • Doublespeak

  • We Bare Bears: The Movie

  • Normal People Confessions

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • Unsettling Scenes

  • Not Alone in Here

  • Rhubarb

  • Jimmy O. Yang: Good Deal

  • Normal People

    ★★★★★

  • Beastie Boys Story

    ★★★½

  • Materna

    ★★★★

  • Shadowed

  • Laura Hasn't Slept