William has logged 17 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Crashing

Crashing

2016
×
★★★
Edit this entry  
30
The Color of Pomegranates

The Color of Pomegranates

1969
×
Read the review Edit this entry  
29
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★★
Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★
Edit this entry  
25
Life of Brian

Life of Brian

1979
×
★★★★
Edit this entry  
23
8½

1963
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
21
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★½
Edit this entry  
20
Claire's Knee

Claire's Knee

1970
×
★★★½
Edit this entry  
17
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Edit this entry  
17
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
16
Food

Food

1992
×
Read the review Edit this entry  
15
Jacquot

Jacquot

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Aviator's Wife

The Aviator's Wife

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Certified Copy

Certified Copy

2010
×
★★★★
Edit this entry  
01
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry