RSS feed for Shane

Shane has logged 19 entries for films during February 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Train to Busan

Train to Busan

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Hateful Eight

The Hateful Eight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Sympathy for Mr. Vengeance

Sympathy for Mr. Vengeance

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Little Joe

Little Joe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
A Taxi Driver

A Taxi Driver

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Good Time

Good Time

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Barking Dogs Never Bite

Barking Dogs Never Bite

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
First Love

First Love

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Castaway on the Moon

Castaway on the Moon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Host

The Host

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hair Love

Hair Love

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Waves

Waves

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Monos

Monos

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Housemaid

The Housemaid

1960
×
★★★★
Read the review Edit this entry