Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Godzilla

Godzilla

1954
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
Super Mario Bros.

Super Mario Bros.

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Garfield

Garfield

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Godzilla vs. Biollante

Godzilla vs. Biollante

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Godzilla: Final Wars

Godzilla: Final Wars

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla: Tokyo S.O.S.

Godzilla: Tokyo S.O.S.

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

Godzilla, Mothra and King Ghidorah: Giant Monsters All-Out Attack

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Chicken Little

Chicken Little

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla 2000: Millennium

Godzilla 2000: Millennium

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Godzilla

Godzilla

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Transformers: Age of Extinction

Transformers: Age of Extinction

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Angry Birds Movie

The Angry Birds Movie

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wonder Park

Wonder Park

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Godzilla vs. Destoroyah

Godzilla vs. Destoroyah

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Austin Powers: International Man of Mystery

Austin Powers: International Man of Mystery

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Godzilla vs. SpaceGodzilla

Godzilla vs. SpaceGodzilla

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Godzilla vs. Mechagodzilla II

Godzilla vs. Mechagodzilla II

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Godzilla vs. Mothra

Godzilla vs. Mothra

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Godzilla vs. King Ghidorah

Godzilla vs. King Ghidorah

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Steven Universe Future

Steven Universe Future

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Iron Giant

The Iron Giant

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Secret of NIMH

The Secret of NIMH

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transformers: Revenge of the Fallen

Transformers: Revenge of the Fallen

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Transformers

Transformers

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
King Kong vs. Godzilla

King Kong vs. Godzilla

1962
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Moonwalker

Moonwalker

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Beavis and Butt-Head Do America

Beavis and Butt-Head Do America

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Transformers: The Movie

The Transformers: The Movie

1986
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Yellow Submarine

Yellow Submarine

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The SpongeBob Musical: Live on Stage!

The SpongeBob Musical: Live on Stage!

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Godzilla 1985

Godzilla 1985

1985
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Good Burger

Good Burger

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Batman: Mask of the Phantasm

Batman: Mask of the Phantasm

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Edward Scissorhands

Edward Scissorhands

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry