spareFilm has logged 18 entries for films during August 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Ritual

The Ritual

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
Ex Machina

Ex Machina

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
John Wick: Chapter 2

John Wick: Chapter 2

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Last Sharknado: It's About Time

The Last Sharknado: It's About Time

2018
×
Read the review Edit this entry  
19
Captain Underpants: The First Epic Movie

Captain Underpants: The First Epic Movie

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Guardians of the Galaxy Vol. 2

Guardians of the Galaxy Vol. 2

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Inside Out

Inside Out

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
A Ghost Story

A Ghost Story

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Boondock Saints

The Boondock Saints

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Kill Bill: Vol. 1

Kill Bill: Vol. 1

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Indiana Jones and the Last Crusade

Indiana Jones and the Last Crusade

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Indiana Jones and the Temple of Doom

Indiana Jones and the Temple of Doom

1984
×
★½
Read the review Edit this entry