• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★½

  • Windfall

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Inventing Anna

    ★★★½

  • Fresh

    ★★★½

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★★

  • The Beatles: Get Back

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★½

  • Photocopier

    ★★★★★

  • Maid

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★

  • Midnight Mass

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • The Last Day

  • Kate

    ★★½

  • Don't Get Too Comfortable

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • Belfast

    ★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★½

  • The Hand of God

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★½

  • Clickbait

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Vengeance Is Mine, All Others Pay Cash

    ★★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★½

  • Red Rocket

    ★★½

  • Titane

    ★★★

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★

  • Luca

    ★★★★½

  • Ali & Ratu Ratu Queens

    ★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Four Roads

  • Nobody

    ★★½

  • Petite Maman

    ★★★★½

  • Cherry

    ★½

  • Mass

    ★★★★

  • CODA

    ★★½

  • Flee

    ★★★★

  • The Little Things

    ★★½

  • Malcolm & Marie

    ★★½

  • WandaVision

    ★★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

  • Death to 2020

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • The Midnight Sky

    ★½

  • The Prom

    ★★

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★

  • Mank

    ★★½

  • Story of Kale: When Someone's in Love

    ★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★