Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
24
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★★
Edit this entry  
12
A Haunting in Venice

A Haunting in Venice

2023
×
★★★
Edit this entry  
01
Schindler's List

Schindler's List

1993
×
★★★★½
Edit this entry  
04
Detective Conan: Black Iron Submarine

Detective Conan: Black Iron Submarine

2023
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Barbie

Barbie

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie

Barbie

2023
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
06
Evil Dead Rise

Evil Dead Rise

2023
×
★★★★
Edit this entry  
26
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Murder Mystery 2

Murder Mystery 2

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
BEEF

BEEF

2023
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
23
The Pope's Exorcist

The Pope's Exorcist

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
31
Kill Boksoon

Kill Boksoon

2023
×
★★★
Edit this entry  
23
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Edit this entry  
14
Aloners

Aloners

2021
×
★★★
Edit this entry  
27
The Quiet Girl

The Quiet Girl

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Autobiography

Autobiography

2022
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dear David

Dear David

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Guillermo del Toro's Pinocchio

Guillermo del Toro's Pinocchio

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Glass Onion

Glass Onion

2022
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Check the Store Next Door 2

Check the Store Next Door 2

2022
×
Read the review Edit this entry  
03
The Menu

The Menu

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Enola Holmes 2

Enola Holmes 2

2022
×
★★★
Edit this entry  
11
Armageddon Time

Armageddon Time

2022
×
★★★★
Edit this entry  
11
Daughter of the Nile

Daughter of the Nile

1987
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Like & Share

Like & Share

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★
Edit this entry  
04
Petite Maman

Petite Maman

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
Decision to Leave

Decision to Leave

2022
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Nope

Nope

2022
×
★★★★
Edit this entry  
10
Speak No Evil

Speak No Evil

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Red Point of Marriage

The Red Point of Marriage

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Red Point of Marriage

The Red Point of Marriage

2022
×
★★½
Read prior review Edit this entry  
07
Seaspiracy

Seaspiracy

2021
×
Read the review Edit this entry  
15
Mysterious Skin

Mysterious Skin

2004
×
★★★½
Edit this entry  
10
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Spencer

Spencer

2021
×
★★★
Edit this entry  
18
The Night House

The Night House

2020
×
★★½
Edit this entry  
18
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Bergman Island

Bergman Island

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The House

The House

2022
×
★★★½
Edit this entry  
24
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Dog Who Wouldn't Be Quiet

The Dog Who Wouldn't Be Quiet

2021
×
★★★★
Edit this entry