Darcy has logged 36 entries for films during November 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Black Panthers

Black Panthers

1968
×
★★½
Edit this entry  
29
Lions Love

Lions Love

1969
×
★½
Edit this entry  
29
Uncle Yanco

Uncle Yanco

1967
×
★★★½
Edit this entry  
28
Little

Little

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
One Sings, the Other Doesn't

One Sings, the Other Doesn't

1977
×
★★★
Edit this entry  
27
A Faithful Man

A Faithful Man

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
The Perks of Being a Wallflower

The Perks of Being a Wallflower

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Varda by Agnès

Varda by Agnès

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★
Edit this entry  
22
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
Read the review Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★½
Edit this entry  
20
Waves

Waves

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Giant Little Ones

Giant Little Ones

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Hale County This Morning, This Evening

Hale County This Morning, This Evening

2018
×
Edit this entry  
18
Inferno

Inferno

1980
×
★★★★
Edit this entry  
16
Love, Antosha

Love, Antosha

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Graduate

The Graduate

1967
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
My Polish Honeymoon

My Polish Honeymoon

2018
×
★★
Edit this entry  
14
Jubilee

Jubilee

1978
×
½
Edit this entry  
12
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★
Edit this entry  
12
J.T. LeRoy

J.T. LeRoy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Grey Gardens

Grey Gardens

1975
×
★½
Edit this entry  
11
Toni Morrison: The Pieces I Am

Toni Morrison: The Pieces I Am

2019
×
★★½
Edit this entry  
10
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Dont Look Back

Dont Look Back

1967
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
It Felt Like Love

It Felt Like Love

2013
×
★★
Edit this entry  
09
Burning Cane

Burning Cane

2019
×
½
Edit this entry  
08
The Irishman

The Irishman

2019
×
Read the review Edit this entry  
07
Dolemite Is My Name

Dolemite Is My Name

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
Those Who Remained

Those Who Remained

2019
×
★½
Edit this entry  
07
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
PlayTime

PlayTime

1967
×
★★
Edit this entry  
02
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★
Edit this entry  
02
Harriet

Harriet

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry