• The Florida Project

  • The Rider

    ★★★★

  • Power Rangers

    ★★½

  • Atomic Blonde

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Joshua: Teenager vs. Superpower

    ★★★★

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Bridget Jones's Baby

    ★★

  • Jackie

    ★★★★

  • Hacksaw Ridge

    ★★★½

  • Moonlight

    ★★★★

  • Arrival

    ★★★★★

  • La La Land

    ★★★★★

  • Suicide Squad

    ★½

  • Your Name.

    ★★★

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • Julieta

    ★★★

  • Zootopia

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★★★

  • How to Be Single

    ★★½

  • The Revenant

    ★★★★

  • The Martian

    ★★★★

  • Steve Jobs

    ★★★★

  • Room

    ★★★★

  • The Boy and the Beast

  • Inside Out

    ★★

  • Carol

    ★★★★

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★

  • Avengers: Age of Ultron

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★★

  • The Witch

    ★★★★

  • Interstellar

    ★★★★★

  • John Wick

    ★★★½

  • Gone Girl

    ★★★

  • This Is Where I Leave You

    ★★★½

  • Nightcrawler

    ★★★★

  • The Imitation Game

    ★★★★

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

    ★★★★

  • Maleficent

    ★★★

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★

  • Boyhood

    ★★★★★

  • The Wolf of Wall Street

    ★★★

  • Frozen

    ★★

  • Her

    ★★★★★

  • Dallas Buyers Club

    ★★★★★

  • Gravity

    ★★★★

  • Inside Llewyn Davis

    ★★★★★

  • The Conjuring

    ★★★★

  • Django Unchained

    ★★★★

  • Life of Pi

    ★★★

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • Frances Ha

    ★★★

  • Wolf Children

  • The Avengers

    ★★★½

  • Midnight in Paris

    ★★★

  • 127 Hours

    ★★★★

  • The Social Network

    ★★★★

  • Black Swan

    ★★★★

  • Inception

    ★★★★

  • Fantastic Mr. Fox

    ★★★★

  • Summer Wars

    ★★★★½

  • The Proposal

    ★★

  • Inglourious Basterds

    ★★★★½

  • The Dark Knight

    ★★★★★

  • Slumdog Millionaire

    ★★★★

  • Zodiac

  • The Girl Who Leapt Through Time

  • The Devil Wears Prada

    ★★★★

  • Cars

    ★★★½

  • Million Dollar Baby