Sort by

David has logged 53 entries for films during November 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Butcher, Baker, Nightmare Maker

Butcher, Baker, Nightmare Maker

1981
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Spirit of the Beehive

The Spirit of the Beehive

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Blackenstein

Blackenstein

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Grease

Grease

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Resurrection of Eve

Resurrection of Eve

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Alice in Wonderland: An X-Rated Musical Fantasy

Alice in Wonderland: An X-Rated Musical Fantasy

1976
×
★½
Read the review Edit this entry  
28
Debbie Does Dallas

Debbie Does Dallas

1978
×
Read the review Edit this entry  
27
Hell Up In Harlem

Hell Up In Harlem

1973
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Death Line

Death Line

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Poseidon Adventure

The Poseidon Adventure

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Moth Diaries

The Moth Diaries

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Cleopatra: Queen of Sex

Cleopatra: Queen of Sex

1970
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Legend of the Mountain

Legend of the Mountain

1979
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Seduction of Mimi

The Seduction of Mimi

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sanshiro Sugata Part Two

Sanshiro Sugata Part Two

1945
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Made in Heaven

Made in Heaven

1987
×
★½
Edit this entry  
22
Cry Uncle!

Cry Uncle!

1971
×
Read the review Edit this entry  
21
The Most Beautiful

The Most Beautiful

1944
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Klute

Klute

1971
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Sanshiro Sugata

Sanshiro Sugata

1943
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Black Cauldron

The Black Cauldron

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
New York, New York

New York, New York

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
MacArthur

MacArthur

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Bobby Deerfield

Bobby Deerfield

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Turning Point

The Turning Point

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Julia

Julia

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Equus

Equus

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Saturday Night Fever

Saturday Night Fever

1977
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Goodbye Girl

The Goodbye Girl

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
A Special Day

A Special Day

1977
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Man from Deep River

Man from Deep River

1972
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Age of Cannibals

Age of Cannibals

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Sweethearts

Sweethearts

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Styx

Styx

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Old

Old

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
I Drink Your Blood

I Drink Your Blood

1970
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The German Lesson

The German Lesson

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
All About Me

All About Me

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
100 Things

100 Things

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
3 Days in Quiberon

3 Days in Quiberon

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Volt

Volt

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
The Unheard Woman

The Unheard Woman

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Burrow

The Burrow

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fritz Lang

Fritz Lang

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
We Are Young. We Are Strong.

We Are Young. We Are Strong.

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Sources of Life

Sources of Life

2013
×
★½
Read the review Edit this entry