Sort by

Sarah has logged 308 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Slightly Pregnant Man

A Slightly Pregnant Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Model Shop

Model Shop

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Babylon

Babylon

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Lilies of the Field

Lilies of the Field

1963
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
A Fish Called Wanda

A Fish Called Wanda

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Mask of Zorro

The Mask of Zorro

1998
×
Read the review Edit this entry  
23
Hocus Pocus 2

Hocus Pocus 2

2022
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
A Goofy Movie

A Goofy Movie

1995
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
21
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Banshees of Inisherin

The Banshees of Inisherin

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Phantom of the Opera

The Phantom of the Opera

2004
×
★½
Read the review Edit this entry  
17
The Perez Family

The Perez Family

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Avatar: The Way of Water

Avatar: The Way of Water

2022
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Mississippi Masala

Mississippi Masala

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
A Room in Town

A Room in Town

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guardians of the Galaxy Holiday Special

The Guardians of the Galaxy Holiday Special

2022
×
Read the review Edit this entry  
11
Salaam Bombay!

Salaam Bombay!

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Ruby Sparks

Ruby Sparks

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Aftersun

Aftersun

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Johnny Mnemonic

Johnny Mnemonic

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bedtime Stories

Bedtime Stories

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
James and the Giant Peach

James and the Giant Peach

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
All That Jazz

All That Jazz

1979
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Little Fish

Little Fish

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Princess Diaries 2: Royal Engagement

The Princess Diaries 2: Royal Engagement

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hairspray

Hairspray

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Cheaper by the Dozen 2

Cheaper by the Dozen 2

2005
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Cheaper by the Dozen

Cheaper by the Dozen

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barry Lyndon

Barry Lyndon

1975
×
Read the review Edit this entry  
26
Pretty Woman

Pretty Woman

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Fabelmans

The Fabelmans

2022
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Glass Onion: A Knives Out Mystery

Glass Onion: A Knives Out Mystery

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Looney Tunes: Back in Action

Looney Tunes: Back in Action

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Bringing Down the House

Bringing Down the House

2003
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Bowfinger

Bowfinger

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb

1964
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Disenchanted

Disenchanted

2022
×
Read the review Edit this entry  
16
The Prince of Egypt

The Prince of Egypt

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Father of the Bride Part II

Father of the Bride Part II

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Leap of Faith

Leap of Faith

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Black Panther: Wakanda Forever

Black Panther: Wakanda Forever

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Housesitter

Housesitter

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry