Sort by

Tom!! 🚀 has logged 194 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

2016
×
★
Read the review Edit this entry  
30
Taxi Driver

Taxi Driver

1976
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Seven Samurai

Seven Samurai

1954
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Cats

Cats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Short Vision

A Short Vision

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Death of Stalin

The Death of Stalin

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen

Frozen

2013
×
★★★★
Edit this entry  
23
Elf

Elf

2003
×
★★½
Edit this entry  
22
The Snowman and The Snowdog

The Snowman and The Snowdog

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Seventh Seal

The Seventh Seal

1957
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Fantastic Planet

Fantastic Planet

1973
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Spotlight

Spotlight

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jingle All the Way

Jingle All the Way

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Love Actually

Love Actually

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Nightmare Before Christmas

The Nightmare Before Christmas

1993
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
07
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry  
07
Arthur Christmas

Arthur Christmas

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
04
A Close Shave

A Close Shave

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Santa Claus Is Comin' to Town

Santa Claus Is Comin' to Town

1970
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Scrooged

Scrooged

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Deck the Halls

Deck the Halls

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
A Charlie Brown Christmas

A Charlie Brown Christmas

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
How to Train Your Dragon

How to Train Your Dragon

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Greg Davies Live: Firing Cheeseballs at a Dog

Greg Davies Live: Firing Cheeseballs at a Dog

2011
×
Edit this entry  
28
Batman Ninja

Batman Ninja

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Dolemite

Dolemite

1975
×
★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Miracle Maker

The Miracle Maker

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Girl Who Leapt Through Time

The Girl Who Leapt Through Time

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Boy

Boy

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Hunchback of Notre Dame

The Hunchback of Notre Dame

1996
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Tea Making Tips

Tea Making Tips

1941
×
Edit this entry  
14
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
★★★★★
Edit this entry