Tom!! 🚀 has logged 27 entries for films during August 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
A Terrible Night

A Terrible Night

1896
×
Edit this entry  
31
The Man with the Rubber Head

The Man with the Rubber Head

1901
×
★★★
Edit this entry  
31
The Vanishing Lady

The Vanishing Lady

1896
×
★★★½
Edit this entry  
31
The Astronomer's Dream

The Astronomer's Dream

1898
×
★★★½
Edit this entry  
31
A Trip to the Moon

A Trip to the Moon

1902
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Teen Titans Go! To the Movies

Teen Titans Go! To the Movies

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Jackass 2.5

Jackass 2.5

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
mother!

mother!

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
LEGO House - Home of the Brick

LEGO House - Home of the Brick

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
The Simpsons Movie

The Simpsons Movie

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Lego Batman Movie

The Lego Batman Movie

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Double King

Double King

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
The Party

The Party

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Wrong Guy

The Wrong Guy

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Synecdoche, New York

Synecdoche, New York

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
My Life as a Zucchini

My Life as a Zucchini

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Chicago

Chicago

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Breadwinner

The Breadwinner

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Donnie Darko

Donnie Darko

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Rocko's Modern Life: Static Cling

Rocko's Modern Life: Static Cling

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Negative Space

Negative Space

2017
×
Read the review Edit this entry  
03
The Lion King

The Lion King

2019
×
Read the review Edit this entry