• 15 Killings

  • Let It Snow

  • Marionette

  • Robin's Wish

  • Monstrous

  • 40 Years of Rocky: The Birth of a Classic

  • Alone

    ★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Hacksaw

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Sonic the Hedgehog

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • She Walks the Woods

  • Eli

  • Fractured

  • Rambo: Last Blood

    ★★★

  • 3 from Hell

    ★★

  • American Son

  • Knives Out

    ★★

  • Joker

    ★★★

  • Ravage

  • Dark Light

    ★★½

  • Dark Encounter

  • Angel Has Fallen

    ★★

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Scary Stories to Tell in the Dark

  • Secret Obsession

  • Vivarium

  • Crawl

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • Brightburn

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★

  • The Intruder

    ½

  • After Midnight

  • I Spit on Your Grave: Deja Vu

    ½

  • Avengers: Endgame

  • The Haunting of Sharon Tate

    ★★½

  • Mercy Black

  • Shazam!

  • Creep Nation

  • Pet Sematary

  • The Highwaymen

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★½

  • Happy Death Day 2U

  • Cold Pursuit

  • The Prodigy

  • Alita: Battle Angel

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★½

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★★

  • Leprechaun Returns

    ★½

  • Bumblebee

  • Aquaman

  • Silent Panic

  • Creed II

    ★★★

  • Bird Box

    ★★

  • The Swerve

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★

  • Welcome to Mercy

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★★½

  • Gosnell: The Trial of America's Biggest Serial Killer

  • The Haunting of Hill House

  • The Vanishing

  • The Amityville Murders

  • Night Hunter