RSS feed for Spencer
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
Read the review Edit this entry  
20
Casino

Casino

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
I Feel Pretty

I Feel Pretty

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fifty Shades Freed

Fifty Shades Freed

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Young Adult

Young Adult

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
God's Own Country

God's Own Country

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Week Of

The Week Of

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Dirty Computer

Dirty Computer

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

To Wong Foo, Thanks for Everything! Julie Newmar

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Proud Mary

Proud Mary

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
Forever My Girl

Forever My Girl

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Paterno

Paterno

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
A Quiet Place

A Quiet Place

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
L.A. Confidential

L.A. Confidential

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Blockers

Blockers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Practical Magic

Practical Magic

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rushmore

Rushmore

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Se7en

Se7en

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Sweet Home Alabama

Sweet Home Alabama

2002
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Emoji Movie

The Emoji Movie

2017
×
½
Read the review Edit this entry  
24
A Futile and Stupid Gesture

A Futile and Stupid Gesture

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
A Wrinkle in Time

A Wrinkle in Time

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Rabbit Hole

Rabbit Hole

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim: Uprising

Pacific Rim: Uprising

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Pacific Rim

Pacific Rim

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trader

The Trader

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Submission

Submission

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Mute

Mute

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Midnighters

Midnighters

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Icarus

Icarus

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Knife Skills

Knife Skills

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Heaven Is a Traffic Jam on the 405

Heaven Is a Traffic Jam on the 405

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Edith+Eddie

Edith+Eddie

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Traffic Stop

Traffic Stop

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Heroin(e)

Heroin(e)

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry