RSS feed for Spencer

Spencer has logged 199 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
The Kindergarten Teacher

The Kindergarten Teacher

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Other Side of the Wind

The Other Side of the Wind

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Adam Sandler: 100% Fresh

Adam Sandler: 100% Fresh

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween

Halloween

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
First Man

First Man

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
House of Special Purpose

House of Special Purpose

2018
×
Read the review Edit this entry  
18
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Royal We

The Royal We

2018
×
Read the review Edit this entry  
16
The Violet Hour

The Violet Hour

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Leave No Trace

Leave No Trace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Private Life

Private Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Destination Wedding

Destination Wedding

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Gotti

Gotti

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
24
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Support the Girls

Support the Girls

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Wife

The Wife

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
A Star Is Born

A Star Is Born

1954
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Midnight Sun

Midnight Sun

2018
×
Read the review Edit this entry  
08
You've Got Mail

You've Got Mail

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
An Unfinished Life

An Unfinished Life

2005
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love, Simon

Love, Simon

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Thank You, Mr. President: Helen Thomas at the White House

Thank You, Mr. President: Helen Thomas at the White House

2008
×
Read the review Edit this entry  
26
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Hyde Park on Hudson

Hyde Park on Hudson

2012
×
Read the review Edit this entry  
21
Homing In

Homing In

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Diagnosis

Diagnosis

2017
×
Read the review Edit this entry  
21
Zoe

Zoe

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Umbrellas of Cherbourg

The Umbrellas of Cherbourg

1964
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Mirror Has Two Faces

The Mirror Has Two Faces

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Reception

Reception

2017
×
Read the review Edit this entry  
17
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Boy Downstairs

The Boy Downstairs

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Serena

Serena

2014
×
Read the review Edit this entry  
12
Born on the Fourth of July

Born on the Fourth of July

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Collateral

Collateral

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Double Jeopardy

Double Jeopardy

1999
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Sisterhood of the Traveling Pants 2

The Sisterhood of the Traveling Pants 2

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry