Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
11
Monster

Monster

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Mortal Kombat

Mortal Kombat

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bad Trip

Bad Trip

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
22 vs. Earth

22 vs. Earth

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
To All the Boys: Always and Forever

To All the Boys: Always and Forever

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Justice Society: World War II

Justice Society: World War II

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Carol

Carol

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Doubt

Doubt

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Carnage

Carnage

2011
×
★★★½
Edit this entry  
26
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Bling Ring

The Bling Ring

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Virgin Suicides

The Virgin Suicides

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Nobody

Nobody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Election

Election

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Burn After Reading

Burn After Reading

2008
×
★★★½
Edit this entry  
13
Concrete Cowboy

Concrete Cowboy

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Monster Hunter

Monster Hunter

2020
×
★★
Edit this entry  
11
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Two Distant Strangers

Two Distant Strangers

2020
×
Read the review Edit this entry  
08
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Quo Vadis, Aida?

Quo Vadis, Aida?

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Violation

Violation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Moxie

Moxie

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Present

The Present

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
White Eye

White Eye

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Hunger Ward

Hunger Ward

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
Colette

Colette

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Concerto Is a Conversation

A Concerto Is a Conversation

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Opera

Opera

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Genius Loci

Genius Loci

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Yes-People

Yes-People

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
03
Shiva Baby

Shiva Baby

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Cherry

Cherry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Mole Agent

The Mole Agent

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Do Not Split

Do Not Split

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Feeling Through

Feeling Through

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Father

The Father

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Land

Land

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fireworks

Fireworks

1947
×
★★★★
Edit this entry  
10
Women I Love

Women I Love

1979
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Hysterical Girl

Hysterical Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
To: Gerard

To: Gerard

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry