RSS feed for Spencer Kain

Spencer Kain has logged 361 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Mortal Engines

Mortal Engines

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Life Itself

Life Itself

2018
×
★★
Edit this entry  
27
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Zama

Zama

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Let the Sunshine In

Let the Sunshine In

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Guilty

The Guilty

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Happy as Lazzaro

Happy as Lazzaro

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Bodied

Bodied

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Mule

The Mule

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Christmas Chronicles

The Christmas Chronicles

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
All About Nina

All About Nina

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
16
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Roma

Roma

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Golden Exits

Golden Exits

2017
×
★★★
Edit this entry  
07
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Green Book

Green Book

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Colette

Colette

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Wildling

Wildling

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Lizzie

Lizzie

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Smallfoot

Smallfoot

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The House with a Clock in Its Walls

The House with a Clock in Its Walls

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Pimp

Pimp

2018
×
★★
Edit this entry  
22
Minding the Gap

Minding the Gap

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
We the Animals

We the Animals

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Widows

Widows

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Can You Ever Forgive Me?

Can You Ever Forgive Me?

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Cam

Cam

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Puzzle

Puzzle

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry