RSS feed for Spencer Kain

Spencer Kain has logged 23 entries for music films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Anima

Anima

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Beats

Beats

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Teen Spirit

Teen Spirit

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Dirt

The Dirt

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Her Smell

Her Smell

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
Anna and the Apocalypse

Anna and the Apocalypse

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Cold War

Cold War

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Juliet, Naked

Juliet, Naked

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Whitney

Whitney

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Bel Canto

Bel Canto

2018
×
★★★
Edit this entry  
12
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
How to Talk to Girls at Parties

How to Talk to Girls at Parties

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Pitch Perfect 3

Pitch Perfect 3

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
The Lure

The Lure

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Trolls

Trolls

2016
×
★★★★
Edit this entry