RSS feed for Spencer Kain

Spencer Kain has logged 160 entries for films rated ★★★½ .

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Blinded by the Light

Blinded by the Light

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Haunt

Haunt

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Joker

Joker

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Judy

Judy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Where'd You Go, Bernadette

Where'd You Go, Bernadette

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Batman: Hush

Batman: Hush

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Good Boys

Good Boys

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Scary Stories to Tell in the Dark

Scary Stories to Tell in the Dark

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Crawl

Crawl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Child's Play

Child's Play

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Late Night

Late Night

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Always Be My Maybe

Always Be My Maybe

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Someone Great

Someone Great

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fighting with My Family

Fighting with My Family

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Arctic

Arctic

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Missing Link

Missing Link

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Sauvage

Sauvage

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Paddleton

Paddleton

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Alita: Battle Angel

Alita: Battle Angel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Lords of Chaos

Lords of Chaos

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Greta

Greta

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Mirai

Mirai

2018
×
★★★½
Edit this entry  
11
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Cold Pursuit

Cold Pursuit

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lego Movie 2: The Second Part

The Lego Movie 2: The Second Part

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
At Eternity's Gate

At Eternity's Gate

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Blaze

Blaze

2018
×
★★★½
Edit this entry  
16
On the Basis of Sex

On the Basis of Sex

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
The Oath

The Oath

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Vice

Vice

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry