Sort by
  • Crimes of the Future

    ★★★★½

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★

  • Turning Red

    ★★★★½

  • Kimi

    ★★★★½

  • Line Goes Up: The Problem With NFTs

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★★

  • Encanto

    ★★★

  • Blair and Brown: The New Labour Revolution

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★

  • Dune

    ★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★★

  • Puparia

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Soul

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★½

  • Showbiz Kids

    ★★★

  • Coming Out

    ★★★★★

  • Adventure Time: Distant Lands

    ★★★★★

  • Red Dwarf: The Promised Land

    ★★½

  • Sisters with Transistors

    ★★

  • Shiva Baby

    ★★★★½

  • Lamp Life

    ★★★★

  • Happy Happy Joy Joy: The Ren & Stimpy Story

    ★★½

  • The Father

  • The Truffle Hunters

    ★★★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Lupin III: The First

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • Steven Universe: The Movie

    ★★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★½

  • Avengers: Endgame

  • Us

    ★★★

  • Memory: The Origins of Alien

    ★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Girl in the Spider's Web

    ★★

  • Stan & Ollie

    ★★½

  • They Shall Not Grow Old

    ★★★½

  • Incredibles 2

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★

  • Avengers: Infinity War

    ½

  • The Ice King

    ★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★½

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Coco

    ★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Blade Runner: Black Out 2022

    ★★

  • 2048: Nowhere to Run

    ★½

  • The Death of Stalin

    ★★★★½

  • I, Tonya

    ★★★★

  • 2036: Nexus Dawn

  • Mary and the Witch's Flower

    ★★

  • Alien: Covenant

    ★★

  • Baby Driver

    ★★★½

  • T2 Trainspotting

    ★★★

  • Get Out

    ★★★★½

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★½

  • Doctor Strange

    ★½

  • Your Name.

    ★★★★

  • Finding Dory

    ★½

  • The Red Turtle

    ★★★½

  • Captain America: Civil War