Sort by
  • Casper

    ★½

  • Patlabor: The Movie

    ★★★★½

  • Bones

    ★★

  • Point Break

    ★★★★

  • Free Willy

    ★½

  • Kagemusha

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Rashomon

    ★★★★

  • The Shining

    ★★★★½

  • Sunrise: A Song of Two Humans

    ★★★★

  • Earwig and the Witch

    ★★

  • Coco

    ★★★★

  • Ilsa: She Wolf of the SS

    ★★½

  • The Imaginarium of Doctor Parnassus

    ★★★

  • Close Encounters of the Third Kind

    ★★★½

  • The Wizard of Oz

    ★★★★½

  • The Cabinet of Dr. Caligari

    ★★★★★

  • Crimes of the Future

    ★★★★½