Sort by
  • John Early: Now More Than Ever

  • Asteroid City

  • Rotting in the Sun

    ★★★★½

  • The Viewing

  • The Autopsy

  • Graveyard Rats

  • Halloween Ends

    ★½

  • How to Blow Up a Pipeline

  • The Banshees of Inisherin

  • TÁR

    ★★★★★

  • Barbarian

  • Skinamarink

  • Nope

  • Crimes of the Future

  • Men

  • The Northman

    ★★★½

  • Bodies Bodies Bodies

  • X

  • Becoming Male in the Middle Ages

  • Please Baby Please

  • Speak No Evil

  • Resurrection

  • Single All the Way

    ★★

  • No Time to Die

  • Midnight Mass

  • Halloween Kills

  • The Lost Daughter

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★★

  • Lamb

  • Pig

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★★

  • Great Freedom

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Petite Maman

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • On the Count of Three

  • Death to 2020

    ★★½

  • The Jinkx & DeLa Holiday Special

    ★★★½

  • Happiest Season

  • Derek DelGaudio's In & of Itself

  • Beginning

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★★

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★★

  • Shiva Baby

  • Tenet

  • Strasbourg 1518

    ★★★★½

  • Sisters with Transistors

    ★★★★

  • Devs

  • Last and First Men

  • Kajillionaire

  • Possessor

  • Save Yourselves!

    ★★★

  • The Forty-Year-Old Version

    ★★★½

  • Little Women

  • 1917

  • Doctor Sleep

    ★★½

  • Saint Maud

  • Jojo Rabbit

  • The Twentieth Century

    ★★★½

  • Knives Out

  • Color Out of Space

    ★★★★

  • Ema

    ★★★★

  • The Assistant

    ★★★

  • GUO4

  • Marriage Story

  • Ad Astra

    ★★½

  • Nimic

  • Anima

    ★★★★½