• Not Okay

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★½

  • Keep Sweet: Pray and Obey

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Crush

    ★★★

  • OLIVIA RODRIGO: driving home 2 u (a SOUR film)

  • X

    ★★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★½

  • The Outfit

    ★★★

  • Pam & Tommy

  • Fresh

    ★★★★

  • Scream

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Black Phone

    ★★★½

  • There's Someone Inside Your House

  • Birds of Paradise

    ★★★

  • Squid Game

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • He's All That

    ★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

  • Cruella

    ★★★½

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★½

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • The Fallout

    ★★★★

  • Yes Day

    ★★

  • Moxie

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Enola Holmes

    ★★★

  • We Are Who We Are

    ★★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Don't Tell a Soul

    ★★

  • Mainstream

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Normal People

    ★★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★★½

  • All the Bright Places

    ★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Emma.

    ★★★★★

  • The Call of the Wild

    ★★★

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Zola

    ★★★½