RSS feed for spiacente
  • Innocence

    ★★★½

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • Onward

    ★★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★½

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★★

  • Dark Phoenix

    ★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★

  • Parasite

    ★★★★

  • The Secret Life of Pets 2

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Aquaman

    ★★

  • The Grinch

    ★★½

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★★½

  • Bohemian Rhapsody

  • Venom

    ★★★

  • A Land Imagined

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★

  • Raazi

    ★★★★★

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Love, Simon

    ★★★★½

  • Red Sparrow

    ★★★

  • The Doctor From India

    ★★★

  • Black Panther

    ★★★★

  • Searching

    ★★★★½

  • Black Mirror: Metalhead

    ★★★

  • Black Mirror: Crocodile

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★★★★

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★★★½

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★½

  • The Shape of Water

    ★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Princess Cyd

    ★★

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★½

  • Gifted

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★

  • The Foreigner

    ★★★½

  • Logan

    ★★★★½

  • Call Me by Your Name

    ★★★★½

  • Dangal

    ★★★★½

  • Passengers

    ★★★

  • Moana

    ★★★★½

  • Fantastic Beasts and Where to Find Them

    ★★★½

  • Doctor Strange

    ★★★★½

  • Black Mirror: Hated in the Nation

    ★★★★½

  • Black Mirror: Men Against Fire

    ★★★

  • Black Mirror: Playtest

    ★★★★

  • Black Mirror: Shut Up and Dance

    ★★★