• Not Okay

    ★★★½

  • Where the Crawdads Sing

    ★★★½

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Jurassic World Dominion

    ★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★½

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Morbius

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★½

  • Moonfall

    ★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Possessed

    ★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★★

  • Respect

  • Free Guy

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

  • Gunpowder Milkshake

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Tomorrow War

  • Luca

  • Loki

  • In the Heights

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Raya and the Last Dragon

  • Chaos Walking

    ★½

  • WandaVision

  • Wonder Woman 1984

  • Monster Hunter

  • Love and Monsters

  • Rams

  • Enola Holmes

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★

  • The New Mutants

  • Class Action Park

  • Tenet

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★½

  • Scoob!

  • A Quiet Place Part II

  • Onward

  • The Call of the Wild

  • Emma.

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★★★

  • Marvel Rising: Playing with Fire

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

  • Frozen II

  • Marvel Rising: Operation Shuri

    ★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • Knives Out

  • Marvel Rising: Battle of the Bands

    ★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home