Lacuna has logged 307 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Cats

Cats

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lion King

The Lion King

1994
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars

Star Wars

1977
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Watchmen

Watchmen

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Wrestler

The Wrestler

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
GoodFellas

GoodFellas

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
A Town Called Panic

A Town Called Panic

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
They Shall Not Grow Old

They Shall Not Grow Old

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Fahrenheit 11/9

Fahrenheit 11/9

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Combat Obscura

Combat Obscura

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Twisted Pair

Twisted Pair

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Birds of Passage

Birds of Passage

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
An Elephant Sitting Still

An Elephant Sitting Still

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
I Stand Alone

I Stand Alone

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Fauve

Fauve

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Dogman

Dogman

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Behind the Curve

Behind the Curve

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Thunder Road

Thunder Road

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
In Fabric

In Fabric

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
31
One Hour Photo

One Hour Photo

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Skin I Live In

The Skin I Live In

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Tale of Two Sisters

A Tale of Two Sisters

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Brothers

Brothers

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Thirst

Thirst

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Cabin in the Woods

The Cabin in the Woods

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Joker

Joker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jesus Is King

Jesus Is King

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Rosemary's Baby

Rosemary's Baby

1968
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
The Descent

The Descent

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Tetsuo: The Iron Man

Tetsuo: The Iron Man

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry