• Prey

    ★★★½

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • No Time to Die

    ★★½

  • Squid Game

  • Dune

    ★★

  • Candyman

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Free Guy

    ★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Black Widow

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • The Door into Summer

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • Cruella

    ★★★★

  • Save Ralph

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★★

  • Coming 2 America

    ★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Cherry

    ★★½

  • Chaos Walking

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ½

  • Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel

    ★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Malcolm & Marie

  • WandaVision

    ★★★½

  • Double Dad

  • We Can Be Heroes

    ★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • True Beauty

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Just Another Christmas

    ★★★★★

  • The Call

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★★½

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★½

  • Hillbilly Elegy

    ★★★

  • Canvas

    ★★½

  • Holidate

    ★★

  • Once Upon a Snowman

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Over the Moon

    ★★★★

  • Rebecca

  • BLACKPINK: Light Up the Sky

    ★★★½

  • Soul

    ★★★

  • Run

    ★★★½

  • Jujutsu Kaisen

    ★★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Enola Holmes

    ★★

  • Nomadland

    ★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • Love, Guaranteed

    ½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Luccas Neto em: O Mapa do Tesouro

  • The New Mutants

  • Tenet