• Prey

    ★★★★½

  • Nope

    ★★★½

  • Bullet Train

    ★★★★

  • The Gray Man

    ★★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★★½

  • Summer Game Fest 2022

  • Lightyear

    ★★★½

  • Ms. Marvel

    ★★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Moon Knight

    ★★★★

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

    ★★★½

  • RRR

    ★★★★½

  • The Lost City

    ½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★★

  • Turning Red

    ★★½

  • Texas Chainsaw Massacre

    ★½

  • Scream

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★★

  • Clifford the Big Red Dog

    ★★

  • Red Notice

    ★★★

  • Army of Thieves

    ★★★★

  • Eternals

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★½

  • Antlers

    ★★

  • Injustice

    ★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • The Black Phone

    ★★★

  • The Guilty

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★★½

  • Cinderella

    ★★½

  • King Richard

    ★★★★★

  • Malignant

    ★★★½

  • He's All That

    ½

  • The Voyeurs

    ★★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★★

  • Old

    ★★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Titane

    ★★★

  • Resident Evil: Infinite Darkness

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★★

  • The Forever Purge

    ★★½

  • The Tomorrow War

    ★★½

  • Fatherhood

    ★★★

  • Luca

    ★★★½

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★½

  • Loki

    ★★★½

  • In the Heights

    ★★★★½

  • Plan B

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • F9

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Spiral: From the Book of Saw

    ★★★