Sort by

Film guy has logged 120 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
27
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Togo

Togo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Star Wars: The Clone Wars

Star Wars: The Clone Wars

2008
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Star Wars: The Last Jedi

Star Wars: The Last Jedi

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

Star Wars: Episode I - The Phantom Menace

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
One Day at Disney

One Day at Disney

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Empire Strikes Back

The Empire Strikes Back

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
A Beautiful Day in the Neighborhood

A Beautiful Day in the Neighborhood

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Little

Little

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Noelle

Noelle

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Kitbull

Kitbull

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lady and the Tramp

Lady and the Tramp

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Float

Float

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Art of Racing in the Rain

The Art of Racing in the Rain

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Let It Snow

Let It Snow

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Terminator: Dark Fate

Terminator: Dark Fate

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Doctor Sleep

Doctor Sleep

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wounds

Wounds

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Eli

Eli

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Zombieland: Double Tap

Zombieland: Double Tap

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Gemini Man

Gemini Man

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wrinkles the Clown

Wrinkles the Clown

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Crawl

Crawl

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Abominable

Abominable

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Downton Abbey

Downton Abbey

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Rambo: Last Blood

Rambo: Last Blood

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Battle at Big Rock

Battle at Big Rock

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Dumbo

Dumbo

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Kim Possible

Kim Possible

2019
×
Read the review Edit this entry