Ariella has logged 18 entries for films during November 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★½
Edit this entry  
23
Roman Holiday

Roman Holiday

1953
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Widows

Widows

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Sixth Sense

The Sixth Sense

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Bonnie and Clyde

Bonnie and Clyde

1967
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Bandstand: The Broadway Musical

Bandstand: The Broadway Musical

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Babette's Feast

Babette's Feast

1987
×
★★★½
Edit this entry  
12
Stagecoach

Stagecoach

1939
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Ballad of Buster Scruggs

The Ballad of Buster Scruggs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Bohemian Rhapsody

Bohemian Rhapsody

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★½
Edit this entry  
03
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Nutcracker and the Four Realms

The Nutcracker and the Four Realms

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry