RSS feed for Brad
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Onward

Onward

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Memories of Murder

Memories of Murder

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Bloodline

Bloodline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Polaroid

Polaroid

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Underwater

Underwater

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dolittle

Dolittle

2020
×
Read the review Edit this entry  
07
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Richard Jewell

Richard Jewell

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Haunt

Haunt

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Rhythm Section

The Rhythm Section

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Popcorn

Popcorn

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Report

The Report

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Next of Kin

Next of Kin

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
VFW

VFW

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
Edit this entry  
28
Greed

Greed

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Just Mercy

Just Mercy

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Turning

The Turning

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Hardcore

Hardcore

1979
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
A Brutal Game

A Brutal Game

1983
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
Bombshell

Bombshell

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Terror Train

Terror Train

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Waves

Waves

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Jay and Silent Bob Reboot

Jay and Silent Bob Reboot

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Seberg

Seberg

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Chill Factor

The Chill Factor

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
1917

1917

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Domino

Domino

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Evil Dead Trap

Evil Dead Trap

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
La Dolce Vita

La Dolce Vita

1960
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
In My Skin

In My Skin

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Parents

Parents

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry