RSS feed for Brad

Brad has logged 54 entries for films during October 2015.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Christine

Christine

1983
×
★★★
Edit this entry  
30
The Unfolding

The Unfolding

2016
×
Edit this entry  
28
Hospital Massacre

Hospital Massacre

1981
×
★★
Edit this entry  
27
Who Can Kill a Child?

Who Can Kill a Child?

1976
×
★★★½
Edit this entry  
25
Mississippi Grind

Mississippi Grind

2015
×
★★★½
Edit this entry  
25
The Last Witch Hunter

The Last Witch Hunter

2015
×
★★
Edit this entry  
24
I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

I Spit on Your Grave III: Vengeance is Mine

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
Tank 432

Tank 432

2015
×
★★
Edit this entry  
24
Momentum

Momentum

2015
×
★½
Edit this entry  
24
The Unspoken

The Unspoken

2015
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Vatican Tapes

The Vatican Tapes

2015
×
★½
Edit this entry  
24
Lazer Team

Lazer Team

2015
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Gift

The Gift

2000
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Stranger

The Stranger

2014
×
Edit this entry  
21
Paranormal Activity: The Ghost Dimension

Paranormal Activity: The Ghost Dimension

2015
×
★★★½
Edit this entry  
21
Young Ones

Young Ones

2014
×
★★½
Edit this entry  
21
Turbo Kid

Turbo Kid

2015
×
★★★★
Edit this entry  
19
Cooties

Cooties

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Trick 'r Treat

Trick 'r Treat

2007
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
18
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★★½
Edit this entry  
18
I Spit on Your Grave 2

I Spit on Your Grave 2

2013
×
Edit this entry  
18
Talvar

Talvar

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
Steve Jobs

Steve Jobs

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Goosebumps

Goosebumps

2015
×
★★★½
Edit this entry  
16
Circle

Circle

2015
×
★★★★
Edit this entry  
16
Crimson Peak

Crimson Peak

2015
×
★★★
Edit this entry  
15
Chronic

Chronic

2015
×
★★½
Edit this entry  
14
Observance

Observance

2015
×
★★
Edit this entry  
14
Regression

Regression

2015
×
★½
Edit this entry  
14
Youth

Youth

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ratter

Ratter

2015
×
★½
Edit this entry  
13
What We Become

What We Become

2015
×
★★★½
Edit this entry  
13
Yakuza Apocalypse

Yakuza Apocalypse

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Green Room

Green Room

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
The Boy

The Boy

2015
×
★★½
Edit this entry  
12
Suffragette

Suffragette

2015
×
★★★½
Edit this entry  
12
Cemetery of Splendour

Cemetery of Splendour

2015
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Lobster

The Lobster

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Brooklyn

Brooklyn

2015
×
★★★
Edit this entry  
11
The Witch

The Witch

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Evolution

Evolution

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Program

The Program

2015
×
★★★
Edit this entry  
10
Queen of Earth

Queen of Earth

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Pan

Pan

2015
×
★½
Edit this entry  
09
11 Minutes

11 Minutes

2015
×
★★
Edit this entry  
07
Area 51

Area 51

2015
×
Read the review Edit this entry  
05
The Walk

The Walk

2015
×
★★½
Edit this entry  
04
A Pool Without Water

A Pool Without Water

1982
×
Edit this entry  
04
Parental Guidance

Parental Guidance

1996
×
★★★½
Edit this entry  
04
Hotel Transylvania 2

Hotel Transylvania 2

2015
×
★★★
Edit this entry