RSS feed for Brad

Brad has logged 448 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

Don't Worry, He Won't Get Far on Foot

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
One Cut of the Dead

One Cut of the Dead

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Full Circle

Full Circle

1977
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Holmes & Watson

Holmes & Watson

2018
×
Read the review Edit this entry  
28
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
The Rider

The Rider

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
mid90s

mid90s

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
The BFG

The BFG

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Mr. Popper's Penguins

Mr. Popper's Penguins

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Jack Frost

Jack Frost

1998
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Bird Box

Bird Box

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Hell Fest

Hell Fest

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Home Alone

Home Alone

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Carnival of Souls

Carnival of Souls

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mary Poppins Returns

Mary Poppins Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Leprechaun Returns

Leprechaun Returns

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Pottersville

Pottersville

2017
×
Read the review Edit this entry  
16
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Roma

Roma

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Deathgasm

Deathgasm

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Aquaman

Aquaman

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Columbus

Columbus

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Await Further Instructions

Await Further Instructions

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Mowgli: Legend of the Jungle

Mowgli: Legend of the Jungle

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The House That Jack Built

The House That Jack Built

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ralph Breaks the Internet

Ralph Breaks the Internet

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Psycho

Psycho

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Creed II

Creed II

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Monsters and Men

Monsters and Men

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Doom Asylum

Doom Asylum

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Fateful Findings

Fateful Findings

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Black Christmas

Black Christmas

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Death House

Death House

2017
×
Read the review Edit this entry