RSS feed for Brad

Brad has logged 475 entries for films during 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Parents

Parents

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Spies in Disguise

Spies in Disguise

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Playing with Fire

Playing with Fire

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
Hail Satan?

Hail Satan?

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Black Death

Black Death

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Holiday

The Holiday

2006
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Spookies

Spookies

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wake in Fright

Wake in Fright

1971
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Cats

Cats

2019
×
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
15
Essential Killing

Essential Killing

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Zero Boys

The Zero Boys

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
6 Underground

6 Underground

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Sender

The Sender

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Olivia

Olivia

1983
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Jumanji: The Next Level

Jumanji: The Next Level

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Book

Black Book

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Klaus

Klaus

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Washing Machine

The Washing Machine

1993
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The Gallows Act II

The Gallows Act II

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
01
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
I Lost My Body

I Lost My Body

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blue Story

Blue Story

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Watch Me When I Kill

Watch Me When I Kill

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Art of Self-Defense

The Art of Self-Defense

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The King

The King

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Luce

Luce

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Thanatomorphose

Thanatomorphose

2012
×
Read the review Edit this entry  
20
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Get Over It

Get Over It

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Daniel Isn't Real

Daniel Isn't Real

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Last Christmas

Last Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry