RSS feed for Brad

Brad has logged 42 entries for films during January 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vice

Vice

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Green Book

Green Book

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Abducted in Plain Sight

Abducted in Plain Sight

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
If Beale Street Could Talk

If Beale Street Could Talk

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Second Act

Second Act

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Mule

The Mule

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Polar

Polar

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Stan & Ollie

Stan & Ollie

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Devil's Backbone

The Devil's Backbone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Passion

Passion

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
How to Train Your Dragon: The Hidden World

How to Train Your Dragon: The Hidden World

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Nightmare City

Nightmare City

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
The Standoff at Sparrow Creek

The Standoff at Sparrow Creek

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Keep Watching

Keep Watching

2017
×
Read the review Edit this entry  
20
Giallo

Giallo

2009
×
★½
Read the review Edit this entry  
20
High Spirits

High Spirits

1988
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Fyre

Fyre

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Front Runner

The Front Runner

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Glass

Glass

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
The White Crow

The White Crow

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Murder Party

Murder Party

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blue Steel

Blue Steel

1990
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Upside

The Upside

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Poison

Poison

1991
×
★½
Read the review Edit this entry  
10
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Boy Erased

Boy Erased

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Dancer in the Dark

Dancer in the Dark

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Colette

Colette

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Bite

Bite

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Nightmare Beach

Nightmare Beach

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Invasion of the Body Snatchers

Invasion of the Body Snatchers

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Vanishing

The Vanishing

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Alice Sweet Alice

Alice Sweet Alice

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Life Itself

Life Itself

2018
×
Read the review Edit this entry  
02
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
01
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Orgazmo

Orgazmo

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry