RSS feed for Brad

Brad has logged 42 entries for films during May 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
After the Wedding

After the Wedding

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
The Nightingale

The Nightingale

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Animals

Animals

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Brink

The Brink

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Corporate Animals

Corporate Animals

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Apollo 11

Apollo 11

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Surveillance

Surveillance

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Omen III: The Final Conflict

Omen III: The Final Conflict

1981
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Rocketman

Rocketman

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Aladdin

Aladdin

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Rim of the World

Rim of the World

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
25
The Perfection

The Perfection

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

The Lonely Island Presents: The Unauthorized Bash Brothers Experience

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Damien: Omen II

Damien: Omen II

1978
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
7 Days in Hell

7 Days in Hell

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Booksmart

Booksmart

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
John Wick: Chapter 3 - Parabellum

John Wick: Chapter 3 - Parabellum

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Secret Life of Pets 2

The Secret Life of Pets 2

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Beats

Beats

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Hustle

The Hustle

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
14
Wine Country

Wine Country

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
Madeline's Madeline

Madeline's Madeline

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Corrupted

The Corrupted

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Amazing Grace

Amazing Grace

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Battery

The Battery

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Blades of Glory

Blades of Glory

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Ravenous

Ravenous

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pet Sematary II

Pet Sematary II

1992
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
The Discreet Charm of the Bourgeoisie

The Discreet Charm of the Bourgeoisie

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
Pet Sematary

Pet Sematary

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Vox Lux

Vox Lux

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Double Date

Double Date

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Long Shot

Long Shot

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Wicker Man

The Wicker Man

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Dark Crimes

Dark Crimes

2016
×
★½
Read the review Edit this entry