RSS feed for Brad

Brad has logged 315 entries for mystery films.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Grudge

The Grudge

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Book of Shadows: Blair Witch 2

Book of Shadows: Blair Witch 2

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Fade to Black

Fade to Black

1980
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Black Death

Black Death

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
And Soon the Darkness

And Soon the Darkness

1970
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
Read the review Edit this entry  
08
Motherless Brooklyn

Motherless Brooklyn

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Watch Me When I Kill

Watch Me When I Kill

1977
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Long Weekend

Long Weekend

1978
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Final Destination 2

Final Destination 2

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Basic Instinct

Basic Instinct

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Punto muerto

Punto muerto

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
14
The Good Liar

The Good Liar

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Pontypool

Pontypool

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Confessions

Confessions

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Rattlesnake

Rattlesnake

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Wounds

Wounds

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Long Day's Journey Into Night

Long Day's Journey Into Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Don't Let Go

Don't Let Go

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
In the Shadow of the Moon

In the Shadow of the Moon

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Antenna

The Antenna

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
The Wicker Man

The Wicker Man

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Head Count

Head Count

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Wrath

The Wrath

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
The Black String

The Black String

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Rock, Paper and Scissors

Rock, Paper and Scissors

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Intruder

The Intruder

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gwen

Gwen

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Splatter University

Splatter University

1984
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Annabelle Comes Home

Annabelle Comes Home

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Nathan for You: Finding Frances

Nathan for You: Finding Frances

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
09
Clue

Clue

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Surveillance

Surveillance

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Clovehitch Killer

The Clovehitch Killer

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Serenity

Serenity

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Kolobos

Kolobos

1999
×
★★
Read the review Edit this entry