• It's a Sin

    ★★★★★

  • Death to 2020

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Mank

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★★

  • The New Mutants

    ★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Secret Garden

    ★★½

  • Da 5 Bloods

    ★★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★

  • The Social Dilemma

    ★★★

  • Miss Americana

    ★★★½

  • The Grudge

  • Dracula

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★★

  • The Personal History of David Copperfield

    ★★★½

  • The King

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Aziz Ansari: Right Now

    ★★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Swallow

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★½

  • Missing Link

    ★★★½

  • Pet Sematary

  • Us

    ★★★★

  • The Day Shall Come

    ★★★½

  • Extra Ordinary

    ★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Leaving Neverland

    ★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★

  • The Farewell

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • The Grinch

    ★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★½

  • Slaughterhouse Rulez

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★★

  • We Have Always Lived in the Castle

    ★★★

  • The Perfection

    ★★½

  • Green Book

    ★★★½

  • Life Itself

    ★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

    ★★★★

  • The House with a Clock in Its Walls

    ★★

  • At Eternity's Gate

    ★★★★½

  • The Nun

    ★★