• Men

    ★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★½

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • jeen-yuhs: A Kanye Trilogy

    ★★★★½

  • Aziz Ansari: Nightclub Comedian

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Squid Game

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Save Ralph

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Hive

  • Passing

    ★★★★

  • Prime Time

    ★★★½

  • Searchers

    ★★★

  • To Know Her

  • Wiggle Room

  • White Wedding

  • Malcolm & Marie

    ★★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • BJ's Mobile Gift Shop

  • WandaVision

    ★★★½

  • Long Toast

    ★★★★★

  • The Criminals

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★½

  • Black Bodies

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • David Byrne's American Utopia

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • KKUM

  • Hamilton

    ★★★★★

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★

  • Have a Good Trip: Adventures in Psychedelics

  • Rhubarb

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

  • Pete Davidson: Alive from New York

  • The Social Dilemma

  • Never Rarely Sometimes Always

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • 1917

  • Doctor Sleep

    ★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

  • Between Two Ferns: The Movie

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • I Haven't Done Sh*t This Year: Part 3

  • Anima

  • Midsommar

    ★★★★

  • Black Mirror: Smithereens