Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Drive

Drive

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Safe

Safe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
24
No One Will Save You

No One Will Save You

2023
×
Edit this entry  
23
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★½
Edit this entry  
22
The Viewing

The Viewing

2022
×
★★★★
Edit this entry  
18
Past Lives

Past Lives

2023
×
Edit this entry  
14
The Holdovers

The Holdovers

2023
×
Edit this entry  
13
Fingernails

Fingernails

2023
×
Edit this entry  
13
Hit Man

Hit Man

2023
×
Edit this entry  
13
Sleep

Sleep

2023
×
Edit this entry  
13
Electra

Electra

2023
×
Edit this entry  
13
Redlights

Redlights

2023
×
Edit this entry  
13
1001 Nights

1001 Nights

2023
×
Edit this entry  
13
Nada de todo esto

Nada de todo esto

2018
×
Edit this entry  
13
Bloom

Bloom

2004
×
Edit this entry  
13
The Skates

The Skates

2023
×
Edit this entry  
13
Fár

Fár

2023
×
Edit this entry  
11
This is Not About Swimming

This is Not About Swimming

2023
×
Edit this entry  
11
I Used To Live There

I Used To Live There

2023
×
Edit this entry  
11
Ever Since, I Have Been Flying

Ever Since, I Have Been Flying

2023
×
Edit this entry  
11
Aphasia

Aphasia

2023
×
★★★★
Edit this entry  
11
Sawo Matang

Sawo Matang

2023
×
Edit this entry  
11
A Bird Called Memory

A Bird Called Memory

2023
×
Edit this entry  
11
WOACA

WOACA

2023
×
Edit this entry  
10
Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

Humanist Vampire Seeking Consenting Suicidal Person

2023
×
Edit this entry  
09
The Beast

The Beast

2023
×
Edit this entry  
09
Backspot

Backspot

2023
×
Edit this entry  
08
Gaby’s Hills

Gaby’s Hills

2023
×
Edit this entry  
08
Nun or Never

Nun or Never

2023
×
Edit this entry  
08
Meteor

Meteor

2023
×
Edit this entry  
08
Primetime Mother

Primetime Mother

2023
×
Edit this entry  
08
Been There

Been There

2023
×
Edit this entry  
08
La perra

La perra

2023
×
Edit this entry  
08
Dammi

Dammi

2023
×
Edit this entry  
07
The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

The Feeling That the Time for Doing Something Has Passed

2023
×
Edit this entry  
07
In Flames

In Flames

2023
×
Edit this entry  
03
You Hurt My Feelings

You Hurt My Feelings

2023
×
★★
Edit this entry  
02
Sideways

Sideways

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Last and First Men

Last and First Men

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
Ginger Snaps

Ginger Snaps

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Oldboy

Oldboy

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Lost in Translation

Lost in Translation

2003
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
26
Talk to Me

Talk to Me

2022
×
★★★
Edit this entry  
26
Her

Her

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
21
The Souvenir

The Souvenir

2019
×
★★★½
Edit this entry  
19
Mandy

Mandy

2018
×
★★★★
Edit this entry  
13
Cube

Cube

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★½
Edit this entry  
13
Star Trek: Generations

Star Trek: Generations

1994
×
★★★
Edit this entry  
12
Elevated

Elevated

1996
×
Edit this entry