Sort by
  • You Are So Not Invited to My Bat Mitzvah

    ★★★

  • Barbie

    ★★★½

  • Mission: Impossible – Dead Reckoning Part One

    ★★★★

  • No Hard Feelings

    ★★★½

  • Spider-Man: Across the Spider-Verse

    ★★★★★

  • The Little Mermaid

    ★★★½

  • John Mulaney: Baby J

  • Guardians of the Galaxy Vol. 3

    ★★★½

  • Pretty Baby: Brooke Shields

  • Bottoms

    ★★★★★

  • Daisy Jones & the Six

    ★★★★

  • Theater Camp

    ★★★★

  • Avatar: The Way of Water

    ★★★★

  • Selena Gomez: My Mind & Me

    ★★★

  • Guillermo del Toro's Pinocchio

    ★★★★

  • Rosaline

    ★★★

  • Smile

    ★★★★

  • Do Revenge

    ★★★½

  • The Menu

    ★★★★

  • Glass Onion

    ★★★★

  • Pinocchio

    ★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★★½

  • Love in the Villa

  • Barbarian

    ★★★★

  • Terrifier 2

    ½

  • After Ever Happy

    ½

  • She-Hulk: Attorney at Law

  • Not Okay

    ★★★½

  • Purple Hearts

    ★½

  • Nope

    ★★★★★

  • Persuasion

    ★★

  • Thor: Love and Thunder

    ★★

  • Ms. Marvel

  • Halftime

    ★★★

  • Fire Island

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Aftersun

    ★★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • Crush

    ★★★

  • The Kardashians - An ABC News Special

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

  • X

    ★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★

  • The Lost City

    ★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • The Batman

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★½

  • Cha Cha Real Smooth

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • The Hand of God: Through the Eyes of Sorrentino

  • Don't Look Up

    ★★½

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • The Unforgivable

    ★★★½

  • Adele One Night Only

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★½

  • Love Hard

    ★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★½

  • Cinderella

    ½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★