Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★½
Edit this entry  
05
Fingernails

Fingernails

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Office Christmas Party

Office Christmas Party

2016
×
★★½
Edit this entry  
03
Four Christmases

Four Christmases

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
May December

May December

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
26
From The Flesh

From The Flesh

2023
×
★★★
Edit this entry  
24
Bridget Jones's Diary

Bridget Jones's Diary

2001
×
★★★½
Edit this entry  
18
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
17
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes

2023
×
★★★★
Edit this entry  
14
Monte Carlo

Monte Carlo

2011
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
11
Sleeping with Other People

Sleeping with Other People

2015
×
★★★½
Edit this entry  
11
Love at First Sight

Love at First Sight

2023
×
★★
Edit this entry  
11
Chalet Girl

Chalet Girl

2011
×
★★★½
Edit this entry  
09
Miss Congeniality

Miss Congeniality

2000
×
★★★½
Edit this entry  
03
Barbarian

Barbarian

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Scream

Scream

2022
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Strangers

The Strangers

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
27
Coyote Ugly

Coyote Ugly

2000
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★
Edit this entry  
22
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
21
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
The Other Zoey

The Other Zoey

2023
×
★★½
Edit this entry  
18
After Everything

After Everything

2023
×
½
Read the review Edit this entry  
18
The Nice Guys

The Nice Guys

2016
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
Captain America: The Winter Soldier

Captain America: The Winter Soldier

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
11
Totally Killer

Totally Killer

2023
×
★★★
Edit this entry  
11
Hamilton

Hamilton

2020
×
Edit this entry  
10
Rye Lane

Rye Lane

2023
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fair Play

Fair Play

2023
×
★★★
Edit this entry  
06
Step Brothers

Step Brothers

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Bodies Bodies Bodies

Bodies Bodies Bodies

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
22 Jump Street

22 Jump Street

2014
×
★★★
Edit this entry  
02
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Evil Dead

Evil Dead

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★
Edit this entry  
01
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Wonderful Story of Henry Sugar

The Wonderful Story of Henry Sugar

2023
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Hangover Part III

The Hangover Part III

2013
×
★★
Edit this entry  
25
Bottoms

Bottoms

2023
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Theater Camp

Theater Camp

2023
×
★★★★
Edit this entry  
19
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hangover

The Hangover

2009
×
★★★★
Edit this entry  
19
White Chicks

White Chicks

2004
×
★★
Edit this entry  
16
The Little Mermaid

The Little Mermaid

2023
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Kong: Skull Island

Kong: Skull Island

2017
×
★★★
Edit this entry  
15
No Hard Feelings

No Hard Feelings

2023
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Hangover Part II

The Hangover Part II

2011
×
★★½
Read prior review Edit this entry