Sort by

sen has logged 150 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Halloween

Halloween

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Black Mirror: Bandersnatch

Black Mirror: Bandersnatch

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
21 Jump Street

21 Jump Street

2012
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mirror Mirror

Mirror Mirror

2012
×
★★★
Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Rise of the Guardians

Rise of the Guardians

2012
×
★★★★
Edit this entry  
24
I Saw Mommy Kissing Santa Claus

I Saw Mommy Kissing Santa Claus

2002
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The Santa Clause

The Santa Clause

1994
×
★★½
Edit this entry  
23
Game Night

Game Night

2018
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
23
The Greatest Showman

The Greatest Showman

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dumplin'

Dumplin'

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Spy Who Dumped Me

The Spy Who Dumped Me

2018
×
★★★½
Edit this entry  
07
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★
Edit this entry  
01
Venom

Venom

2018
×
★★½
Edit this entry  
30
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Miseducation of Cameron Post

The Miseducation of Cameron Post

2018
×
★★★★
Edit this entry  
09
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
31
Halloweentown

Halloweentown

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Incredibles 2

Incredibles 2

2018
×
★★★★
Edit this entry  
24
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Spider-Man: Homecoming

Spider-Man: Homecoming

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
15
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
I Am Paul Walker

I Am Paul Walker

2018
×
★½
Edit this entry  
13
American Animals

American Animals

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Three Identical Strangers

Three Identical Strangers

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Maniac

Maniac

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
22
The Land of Steady Habits

The Land of Steady Habits

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Hearts Beat Loud

Hearts Beat Loud

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Spring Breakers

Spring Breakers

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Pine

Pine

2018
×
★★★
Edit this entry  
15
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Edit this entry  
15
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Primal Fear

Primal Fear

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Slice

Slice

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Comet

Comet

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Gaga: Five Foot Two

Gaga: Five Foot Two

2017
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Craft

The Craft

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Sierra Burgess Is a Loser

Sierra Burgess Is a Loser

2018
×
★★½
Edit this entry  
29
The Tale

The Tale

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Lean on Pete

Lean on Pete

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

I Know Jake Gyllenhaal Is Going to Fuck My Girlfriend

2016
×
★★
Edit this entry  
28
Beast

Beast

2017
×
★★★½
Edit this entry