Sort by

sen has logged 31 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Lars and the Real Girl

Lars and the Real Girl

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Tully

Tully

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Paddington

Paddington

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Split

Split

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Love, Rosie

Love, Rosie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Big Fish

Big Fish

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Flower

Flower

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Black Mirror: Arkangel

Black Mirror: Arkangel

2017
×
★★★
Edit this entry  
22
Blockers

Blockers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Black Mirror: Nosedive

Black Mirror: Nosedive

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Sharp Objects

Sharp Objects

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Realest Real

The Realest Real

2016
×
★★★★
Edit this entry  
18
Shutter Island

Shutter Island

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Erin Brockovich

Erin Brockovich

2000
×
★★★
Edit this entry  
17
50/50

50/50

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black Mirror: USS Callister

Black Mirror: USS Callister

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Hang the DJ

Black Mirror: Hang the DJ

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Black Mirror: Be Right Back

Black Mirror: Be Right Back

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Disobedience

Disobedience

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hot Summer Nights

Hot Summer Nights

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Edge of Seventeen

The Edge of Seventeen

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Digging for Fire

Digging for Fire

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Solemates

Solemates

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Martha Marcy May Marlene

Martha Marcy May Marlene

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry