RSS feed for Oscar
  • Artemis Fowl

    ½

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • 8:46

    ★★★★½

  • The Last Days of American Crime

  • Unsettling Scenes

  • The Making of Not Alone in Here

  • Not Alone in Here

  • Scoob!

    ★½

  • The Wrong Missy

  • Capone

    ★★

  • The Last Dance

    ★★★★

  • Bad Trip

    ★★★

  • Good Enough: Making Shadowed

  • Shadowed

  • Smiling Friends

    ★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • The Way Back

    ★★★½

  • The Final Moments

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Fantasy Island

  • 365 Days

  • Guardians of Life

  • Downhill

  • Sonic the Hedgehog

    ★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Dave Chappelle: The Kennedy Center Mark Twain Prize

  • The Grudge

  • Cats

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★½

  • Bombshell

    ★★

  • 6 Underground

  • A Nasty Piece of Work

    ★½

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

    ★★★½

  • Last Christmas

    ★★

  • Golden Hour

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★

  • The Fall

    ★★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★½

  • Gemini Man

    ★½

  • Doom: Annihilation

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Battle at Big Rock

    ★½

  • 3 from Hell

    ★½

  • Bill Burr: Paper Tiger

    ★★★★

  • Guns Akimbo

    ★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The King

    ★★

  • The Two Popes

    ★★½

  • Joker

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★

  • Waves

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★½

  • The Fanatic

  • Ford v Ferrari

    ★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Full Force

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½