RSS feed for Oscar
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
05
Host

Host

2020
×
★★★
Edit this entry  
05
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
Read the review Edit this entry  
02
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
Read the review Edit this entry  
01
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Twilight

Twilight

2008
×
★½
Read the review Edit this entry  
30
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
30
Please Stand By

Please Stand By

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
American Pie Presents: Beta House

American Pie Presents: Beta House

2007
×
Read the review Edit this entry  
26
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Goldman v Silverman

Goldman v Silverman

2020
×
Edit this entry  
24
Sicario

Sicario

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
21
Brawl in Cell Block 99

Brawl in Cell Block 99

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Bone Tomahawk

Bone Tomahawk

2015
×
★★★½
Edit this entry  
20
Becky

Becky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
Primeval

Primeval

2007
×
★★
Edit this entry  
19
American Pie 2

American Pie 2

2001
×
★★
Edit this entry  
18
Barton Fink

Barton Fink

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Stripperland

Stripperland

2011
×
½
Edit this entry  
17
American Pie Presents: The Naked Mile

American Pie Presents: The Naked Mile

2006
×
Read the review Edit this entry  
16
The Hunt

The Hunt

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Trash Humpers

Trash Humpers

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Curb Dance

Curb Dance

2011
×
Edit this entry  
13
Blood of Havana

Blood of Havana

2010
×
Edit this entry  
13
Michael Lives: The Making of 'Halloween'

Michael Lives: The Making of 'Halloween'

2008
×
Edit this entry  
12
Boys Don't Cry

Boys Don't Cry

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Edmond

Edmond

2005
×
★★★½
Edit this entry  
11
Halloween II

Halloween II

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
Climax

Climax

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Rapunzel

Rapunzel

2018
×
Read the review Edit this entry  
09
Boar

Boar

2017
×
★★
Edit this entry  
08
The Farm

The Farm

2018
×
Edit this entry  
08
Coming Out

Coming Out

2020
×
Edit this entry  
07
The Return of the Living Dead

The Return of the Living Dead

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Gremlins 2: The New Batch

Gremlins 2: The New Batch

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
The Book of Henry

The Book of Henry

2017
×
Read the review Edit this entry  
26
Bumblebee

Bumblebee

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
Smiling Friends

Smiling Friends

2020
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Babadook

The Babadook

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
365 Days

365 Days

2020
×
Read the review Edit this entry  
19
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Alligator

Alligator

1980
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Artemis Fowl

Artemis Fowl

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
17
Killdozer

Killdozer

1974
×
★½
Read the review Edit this entry  
16
The Slumber Party Massacre

The Slumber Party Massacre

1982
×
★★½
Read the review Edit this entry