RSS feed for Oscar
  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★½

  • It Chapter Two

    ★½

  • Full Force

    ★★★½

  • Ready or Not

    ★★★

  • The Banana Splits Movie

    ★★

  • Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

    ★½

  • Crawl

    ★★½

  • The Lion King

    ½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Child's Play

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★

  • Deadcon

    ½

  • Men in Black: International

  • Toy Story 4

    ★★

  • A Florida Melancholy

  • Ma

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★½

  • Avengement

    ★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • Brightburn

    ★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Aladdin

    ½

  • Chernobyl

    ★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Guava Island

    ★★★

  • The Silence

  • Hellboy

  • The Haunting of Sharon Tate

    ½

  • Shazam!

    ★★★

  • Pet Sematary

    ★★

  • The Curse of La Llorona

  • Us

    ★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★½

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★

  • Honey Boy

    ★★★½

  • The Lodge

    ★★★

  • Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes

    ★★★½

  • Fyre

    ★★★½

  • Glass

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Holmes & Watson

  • Leprechaun Returns

    ★½

  • Vice

    ★★

  • Bumblebee

    ★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Shrek Retold

    ★★★½

  • Mortal Engines

    ★½

  • Aquaman

    ★★

  • Bird Box

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★

  • The Haunting

    ★★★

  • Venom

  • Bad Times at the El Royale

    ★★★½

  • Overlord

    ★★

  • Apostle

    ★★★½

  • Once Upon a Deadpool

    ★★

  • Green Book

    ★★

  • mid90s

    ★★★

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★½

  • Widows

    ★★★★

  • Halloween

    ★★