• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★½

  • Sword Art Online the Movie -Progressive- Aria of a Starless Night

    ★★★

  • The Last Duel

    ★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★★½

  • C'mon C'mon

    ★★★★★

  • In Retrospect

    ★★★★★

  • Drive My Car

    ★★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★★★

  • Annette

    ★★★

  • The Justice of Bunny King

    ★★★½

  • Wrath of Man

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★½

  • Horimiya

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★½

  • Bye Bye Morons

    ★★★½

  • On the Rocks

  • David Byrne's American Utopia

  • Feet

    ★★★★★

  • Tenet

  • Dating Amber

    ★★★★½

  • TFW No GF

  • Emma.

  • The Courier

    ★★★

  • Cuties

  • My Spy

  • Little Women

  • Jumanji: The Next Level

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

  • Joker

    ★★★★

  • Anima

  • Toy Story 4

  • Parasite

  • A White, White Day

    ★★★★

  • Rocketman

  • Chernobyl

  • Yesterday

  • Avengers: Endgame

  • The Eleventh Chapter

    ★★½

  • Shazam!

  • Captain Marvel

  • Apollo 11

    ★★★★

  • Bumblebee

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • Flight of the Conchords: Live in London

  • The Keeper

  • The Hate U Give

  • A Star Is Born

  • First Man

  • Crazy Rich Asians

  • Mission: Impossible - Fallout

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Ocean's Eight

  • Tag

  • BlacKkKlansman

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • Game Night

  • Black Panther

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

  • WHAT DID JACK DO?

  • Paddington 2

  • Thor: Ragnarok

  • Unicorn Store

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • Wonder Woman