• The Suicide Squad

  • The Old Guard

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★

  • Frozen II

    ★★★½

  • Doctor Sleep

    ★★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • K-12

    ★★★

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★½

  • It Chapter Two

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Men in Black: International

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Dark Phoenix

    ★★★

  • Always Be My Maybe

    ★★★

  • Murder Mystery

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

  • Chernobyl

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

  • Pet Sematary

    ★★

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★

  • The Kid Who Would Be King

    ★★★

  • Glass

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

  • Taylor Swift: Reputation Stadium Tour

    ★★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Dumplin'

    ★★★

  • The Road to Stardom: The Making of A Star is Born

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★½

  • Guang

    ★★★

  • Mary Poppins Returns

    ★★★½

  • Aquaman

    ★★½

  • Bird Box

    ★★★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★★

  • The Haunting of Hill House

    ★★★★

  • Maniac

    ★★★★

  • Johnny English Strikes Again

  • Gloria Bell

    ★★★

  • The Nun

    ★½

  • Suspiria

    ★★★

  • Boy Erased

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Roma

    ★★★★

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★½

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★★

  • Destination Wedding

    ★★½

  • Along with the Gods: The Last 49 Days

    ★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★½

  • Set It Up

    ★★★½

  • Jurassic World: Fallen Kingdom

    ★★½

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • Ocean's Eight

    ★★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • Fahrenheit 451

    ★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • Bao

  • I Feel Pretty